راهنمای نصب و راه اندازی سیستم کنترل از راه دور

دستگاه های تهویه مطبوع 
لطفا برای نصب و راه اندازی مطابق دستورالعمل زیر عمل نمایید:
1. آموزش
سیستم تهویه مطبوع هوشمند یک سیستم تهویه مطبوع با سیستم کنترل از راه دور Wi-Fi است که می تواند توسط گوشی های هوشمند با شبکه Wi-Fi، 2G، 3G، 4G کنترل شود.

2. لینک دانلود برنامه
آدرس: http://www.puyaco.com/downloads/getfile/file/11904426505ad30a8a4fcbf.apk/lang/fa
همچنین می توانید با اسکن روی QR کد روبرو این برنامه را دانلود کنید. 

توجه: در هنگام نصب نسخه iOS، ممکن است پیغام روبرو را به شما نشان دهد که باید به قسمت «  General» رفته و گزینه «Device management» را انتخاب کرده سپس به ترتیب گزینه «Hangzhou Miaoyong Technology ...» را انتخاب نموده و روی «Trust "Hangzhou Miaoyong Technology" » ضربه بزنید و دوباره« Trust » را انتخاب کنید. سپس مجددا برنامه را اجرا کنید. 3. دستورالعمل عملیاتی نصب برنامه
3.1 ایجاد حساب کاربری:
هنگامی که برنامه را برای اولین بار اجرا می کنید، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید.
در پایین صفحه روی کلمه « Register » ضربه بزنید، در صفحه جدید آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید، سپس روی کلمه «next» ضربه بزنید. در آخر یک کد تأیید به آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراهتان ارسال می شود. کد را وارد کنید و یک « password » که ترکیبی از عدد و حروف و بین 14-9 کارکتر باشد برای حساب خود انتخاب نمایید سپس روی « confirm » ضربه بزنید. پس از تأیید موفقیت آمیز روند ثبت نام پایان می یابد و برنامه اجرا می شود.


   


3.2 چگونگی اضافه کردن دستگاه (Add Device):
3.2.1 ابتدا مودم WiFi خود را روشن کنید سپس اطمینان حاصل کنید که تلفن همراهتان به مودم Wi-Fi متصل باشد. همچنین از روشن بودن WiFi دستگاه اسپلیت مطمئن شوید در غیر اینصورت، درب پنل را باز نموده و دکمه On/Off سمت راست دستگاه را به مدت 5 ثانیه فشار دهید، آنگاه چراغ WiFi دستگاه روی پانل نمایان می شود.
3.2.2 سپس برنامه را اجرا کنید، بر روی(add device)ضربه بزنید و از لیست داده شده دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید سپس گزینه ((Confirm indicator rapidly blink را انتخاب نموده و سپس رمز عبور مودم Wi-Fi خود را تایپ کنید و روی «Confirm» ضربه بزنید. سپس پیکربندی شبکه شروع می شود.
3.2.3 هنگامی که پیکربندی موفق باشد، می توانید رابط برنامه را ببینید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
3.2.4 در پایان برروی (Done) ضربه بزنید.   
  3.3  اگر اتصال ناموفق بود چه باید کرد؟
3.3.1 هنگامی که اتصال شکست خورد، برنامه را بسته و مجددا سعی کنید دوباره شبکه را طبق مراحل بالا راه اندازی نمایید اگر با شکست مواجه شدید این بار از طریق گزینه AP Mode که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد شبکه را طبق مراحل زیر پیکربندی نمایید.
3.3.2 ابتدا برنامه را اجرا کنید،  بر روی (add device) ضربه بزنید و از لیست داده شده دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس گزینه AP Mode در قسمت بالا سمت راست را انتخاب نمایید و برروی گزینه ((Confirm indicator slowly blink ضربه بزنید و سپس رمز عبور مودم Wi-Fi خود را تایپ نمایید و «Confirm» را بزنید. در ادامه با انتخاب گزینه  (Connect now) تنظیمات WLAN تلفن همراه باز شده و نام دستگاه مورد نظرتان با نام «SmartLife-XXXX» انتخاب نمایید. به این ترتیب پیکربندی شبکه شروع می شود .
3.3.3 پس از پیکربندی شبکه با موفقیت، بر روی «Done  » ضربه بزنید.
اگر اتصال طبق مراحل بالا با موفقیت انجام نشد ، لطفا به یکی از نمایندگان مجاز پویا سرویس مراجعه کنید یا با شماره تلفن 35036-031 و یا شماره 09380274227مرکز خدمات مشتریان پویا سرویس تماس حاصل فرمایید.

   


3.4. نحوه کارکرد کنترل از راه دور دستگاه
3.4.1 Already on را برای روشن /خاموش کردن دستگاه 
3.4.2 برای تغییر حالت دستگاه از کلید(Mode)استفاده شود.
3.4.3 کلید(speed)برای کنترل میزان سرعت باد دستگاه بکار میرود.
3.4.5 (left/right swing) برای روشن / خاموش کردن عملکرد چرخش پرتاب باد در جهت چپ و راست می باشد.
3.4.6 (up/down swing) برای روشن / خاموش کردن و تغییر حالت عملکرد چرخش پرتاب باد در جهت بالا و پایین می باشد.
3.4.7 از(multiple functions) برای تهویه هوا و عملکرد بیشتر در حالت گرمایش استفاده می شود.
3.4.8 (display) جهت روشن / خاموش شدن  صفحه نمایش دستگاه می باشد.
3.4.9 از【timer】برای مشخص کردن زمان روشن / خاموش شدن دستگاه استفاده می شود.


3.5 اصلاح نام دستگاه
در گوشه سمت چپ بالای رابط کنترل اصلی روی【modify device name】ضربه بزنید،  نام دستگاه جدید را در کادر گفتگوی pop up تایپ کنید، و بر روی【Save】ضربه بزنید.


  


3.6. دستگاه را حذف کنید
در گوشه سمت چپ بالای رابط کنترل اصلی ضربه بزنید،【remove device】را انتخاب کنید برای  حذف دستگاه روی(confirm) ضربه بزنید، دستگاه از برنامه حذف می شود و برای تنظیم مجدد وضعیت تغییر می کند.  
3.7 به اشتراک گذاشتن دستگاه
برروی(profile) ضربه بزنید، سپس(Device Shairing) - (sent) - (add sharing)، را انتخاب کنید و شماره حساب دیگرتان را تایپ کنید، روی (confirm)ضربه بزنید. شخص، تنظیمات اشتراک گذاری را دریافت می کند و به راحتی دستگاه را با برنامه گوشی هوشمند کنترل می کند.


توجه: اگر با حساب شخص دیگری وارد شوید (آدرس ایمیل، فیس بوک و توییتر)، باید به شماره تلفن همراه خود بپیوندید تا دستگاه را با دیگران به اشتراک بگذارید.


3.8 لرزش و صدای تلفن همراه
در صفحه (Profile)، روی دکمه(Settings)در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس می توانید لرزش یا صدا را خاموش / روشن کنید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

3.9 مشخصات
3.9.1 خروج
در صفحه (Profile)، روی قسمت Logout ضربه بزنید، سپس می توانید از حساب خود خارج شوید. 3.9.2 تغییر مشخصات پروفایل
در صفحه (profile)روی منوی پروفایل شخصی ضربه بزنید تا تصویر نمایه، نام و سایر اطلاعات حساب کاربری را مشاهده و تغییر نمایید.
3.9.3 نظرات و پیشنهادات
در صفحه (profile)، روی منوی (feedback) ضربه بزنید تا بتوانید نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

  3.9.4  به روز رسانی برنامه 
در صفحه (profile)عبارت(about)را جهت مشاهده نسخه فعلی این برنامه ضربه بزنید.4.  تذکرات Wi-Fi:
برای جلوگیری از مشکلات زیر، لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:
1-4 لطفا در مکان هایی مثل فرودگاه و اماکن پزشکی که استفاده از دستگاه بی سیم مجاز نیست از Wi-Fi استفاده نکنید.
لطفا گوشی هوشمند خود را در مکان های خطرناک مانند ایستگاه های گاز، سوخت و مواد شیمیایی و غیره روشن نکنید.
2-4 لطفا از دستگاه های ناسازگار استفاده نکنید.
3-4 لطفا از سرویسکاران مجاز پویا سرویس جهت تعمیرات و یا آموزش مجدد wifi کمک بگیرید.  

5.  اطلاعیه های Wi-Fi:
1-5 کیفیت کنترل برنامه توسط گوشی هوشمند شما، شبکه Wi-Fi، فاصله با مودم Wi-Fi و وضعیت اینترنت تحت تاثیر قرار می گیرد. گاهی اوقات ممکن است دچار اختلال گردد و این امر هیچ ارتباطی با دستگاه تهویه مطبوع شما ندارد.
2-5  اگر شما موفق نشدید که با تلفن همراه خود دستگاه را کنترل کنید، لطفا ابتدا وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید، سپس چک کنید  که آیا دستگاه شما به مودم Wi-Fi متصل است یا خیر؛ در غیر اینصورت لطفا ابتدا دستگاه خود را حذف نمایید و مراحل پیکربندی شبکه و اتصال دستگاه را مجددا انجام دهید.
3-5  اگر هنوز نمیتوانید مسائل را با روش های بالا حل کنید،  لطفا برای نحوه اتصال دقیق به سایت www.puyaco.com مراجعه فرمایید و یا با شماره 35036-031 مرکز مشتریان پویا سرویس تماس حاصل فرمایید.